Řezání domečků
Kurz: Dřevěné dekorační domečky, lektor: Monika Brýdová
V prvním dílu se dozvíte, jak si nařezat polotovary domečků na zdobení – ručně nebo pomocí elektrické pily.
Lekce kurzu:
V prvním dílu se dozvíte, jak si nařezat polotovary domečků na zdobení – ručně nebo pomocí elektrické pily.
Malá ukázka toho, co vás v kurzu čeká. Rychlé nahlédnutí na proces výroby jednoho z mnoha domečků, které jsem vytvořila.
Naučíme se základní techniky malování domečků a základní malování okének a dveří na třech menších domečcích.
Nechce se vám malovat, ani jinak dekorovat? Použijte léty prověřenou techniku decoupage neboli ubrouskovou metodu zdobení předmětů.
Francouzský venkov a otevřené okenice, to je motiv dalšího kurzu, ve kterém se naučíte dělat nejen otevřené okenice, ale také třeba falešnou cihlovou zeď a jemné patinování. Uznávám, že tento díl je dlouhý jako celovečerní film, ale prostě to stálo za to.
V tomto dílu vám ukážu, jak funguje metoda postupného probrušování jednotlivých vrstev barev, a vyrobíme si kovovou střechu domečku.
I zadní strana domečku si zaslouží pozornost, i když většinou stojí směrem ke zdi, a tak vám ukážu, jak se dá zdobit mandalami nejrůznějšího druhu, mým oblíbeným vzorem, protože pokud to nevíte, říkají mi mandalová Monika. :-)
Pokud se vám okna či dveře nechtějí malovat, můžete si vyrobit razítka, díky kterým bude jejich „namalování“ rychlé a snadné.
I z horšího dřeva může vzniknout krásný domeček. Ukážu vám, jak vyzdvihnout nedokonalosti, jak na zajímavou střechu z embosovaného papíru a další spoustu drobných detailů, které ale dělají celek.
Není dům jako dům. Jedním z typu domů může být i větrný mlýn. Vyrobíme si menší mlýn a ukážu vám také, jak mlýn velký. Záleží jen na tom, čemu dáváte přednost.
Na dekoraci domečků můžete využít nejrůznější razítka a já vám ukážu, jak na to. A protože jsem mandalová Monika, vybrala jsem motiv mandal, ale je jen na vás, jaký motiv si vyberete vy.
Na polepování domečků můžete využít i potištěný papír – buď si můžete vytisknout okénka či dveře sami, nebo si je můžete koupit již vytištěné. Jak s nimi pracovat, jak je co nejlépe zapracovat do domečku, aby to vypadalo, že jste malíř nejvyšší třídy, vám ukážu hned na dvou domečcích.
Domečky mohou být i velice malé a zdobit nejen věšák na klíče, ale lze je využít i jako magnetky nebo dekorace dalších předmětů jako je lampička či krabička na papírové kapesníky. A jak vyrobit tyhle maličké domečky vám ukážu v tomto dílu.
Využití Big shotu a výseků z něj, ale také odlitků (jak na ně se dozvíte v mém dalším kurzu) a technika patinování voskovými pastami. Tak vzniká domeček, který může být klidně dárkem pro muže a nemusíte se bát mu ho věnovat. A pokud zvolíte jiné motivy než ozubená kolečka, tak můžete stejným způsobem udělat domeček pro kohokoli.
Domky v anglickém stylu musí zdobit cihlová zeď. A já vám ukážu, jak si vyrobit doma (takzvaně na koleně) strukturovací pastu, kterou použijeme na cihlovou zeď. A také vám prozradím, jak ji nanášet na domečky, a to hned dvěma způsoby.
Domeček, který bude zdobit nejen vlastnoručně vyrobený sníh, ale také mandaly, balkón a další nezapomenutelné detaily.
Něžný a romantický, takový je domeček, na kterém si připomeneme techniku krakelování a doplníme ho drobnými ubrouskovými růžičkami. Ukážu vám, jak se dají růžičky modelovat pomocí formiček, jak udělat rozsvícená okénka a spoustu dalších romantických blbůstek.
I obchody jsou domečky a mohou mít třeba markýzu. My si ukážeme, jak na ni, a nejen to. Nový typ oken a vývěsní štít – to vše a ještě více v tomto dílu.
Až budete mít dost jednotlivých domečků, tak se můžete pustit do tvorby malých vesniček nebo více domů spojených k sobě. Tak jako jsem to udělala já s kostelíkem a přilehlými domky. I tady objevíte drobné novinky ve zdobení, třeba typ střešních tašek.
Zde můžete komunikovat s lektorem a ostatními účastníky kurzu.
Hodnocení a komentáře:
Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.
Zatím nebyla přidána žádná hodnocení.