Animace na tabletu od A do Z
V kurzu animace Hanky Hořákové se naučíte rozpohybovat objekty technikou stop motion za pomoci tabletu a jednoduchého bezplatného programu.
s lektorem Hana Hořáková
Přihlásit se
Máte již založený profil? Přihlaste se kliknutím zde.
Ještě u nás nemáte účet? Založte si profil zdarma kliknutím zde.
V kurzu animace Hanky Hořákové se naučíte rozpohybovat objekty technikou stop motion za pomoci tabletu a jednoduchého bezplatného programu.
s lektorem Hana Hořáková
Kurz „Animace na tabletu od A do Z“ je skvělou volbou pro lektory, zvídavé rodiče a jejich děti. Spolu s výtvarnicí a lektorkou Hanou Hořákovou si vyzkoušíte, jak jednoduché je animovat technikou stop motion (pookénková technika).
Že nemáte žádnou profesionální výbavu? Nevadí. Stačí vám tablet (případně i chytrý telefon), animační program, který je zdarma ke stažení, a pak už jen chuť tvořit. A především hodně trpělivosti, protože tahle technika spočívá v tom, že budete pohybovat objekty (vždycky jen o malý kousek) a vyfotíte velké množství fotek.
Pokud máte obavy, jestli to zvládnete, když neumíte malovat, nemusíte se ničeho bát. Není nutné mít výtvarné nadání. Stačí být kreativní (nebo se inspirovat z ukázek), vymyslet si příběh, využít různé věci, které máte kolem sebe, trpělivě fotit a video je na světě. (zobrazit celý popis kurzu)
Jak tedy bude kurz probíhat? Připravíte si pomůcky, které budete k animaci potřebovat – tablet, stativ, výtvarný materiál. Pokud zatím tyto věci nemáte, nevadí to. V kurzu se dozvíte, jaké koupit. A pro začátek můžete improvizovat s tím, co už máte doma. Ke stažení aplikace budete potřebovat připojení k internetu, ale na samotnou animaci už ne. Můžete tedy tvořit kdekoliv.
V tomto kurzu animace se naučíte celý proces vytváření filmu včetně storyboardu – kresleného scénáře. Kurz je nabitý ukázkami žáků. Děti mají obrovskou fantazii a je skvělé, že můžete vidět, jakých výsledků lze dosáhnout i v relativně malém věku. Kurz není záměrně natočený v profi studiu, abyste viděli, že je možné animovat takzvaně „na koleni“. Animace i návody vznikaly v podkrovním ateliéru, ve školách, v komunitních centrech, zkrátka v prostorách, které jsou k dispozici každému jednomu z nás.
V prvním dílu kurzu animace si povíme si výhody a nevýhody animace pomocí mobilu, tabletu a fotoaparátu.
Jaký budete při animaci potřebovat stojánek nebo úchyt na tablet si povíme v tomto dílu.
Pokud nechcete kupovat žádný stojánek, existují i alternativní varianty uchycení. Skoro nic nestojí, ale mají své výhody i nevýhody.
Co je stolní stativ, stojánek, husí krk Gorillapod, Boom Standy, Monopod nebo studiový stativ? Jaký je jejich účel a jaké mají využití? To vše se dozvíte v 5. dílu tohoto kurzu animace.
V tomto dílu si ukážeme, jak pracovat s denním světlem a jak s tím umělým. Řekneme si, co je to softbox a na co si dát u animace a nasvícení pozor.
V tomto videu si objasníme pojmy jako kulisy, postavy, pozadí nebo scéna. V jakých detailech tkví animační triky a co je u animace klíčové? Najděte si svůj vlastní styl.
V tomto sílu si ukážeme, jak si stáhnout aplikaci na animování. Tato aplikace je k dispozici zdarma nebo si můžete pořídit i placenou verzi bez reklam. Záleží na vaší volbě.
V devátém dílu kurzu animace se naučíme pracovat s aplikací, kterou jsme si stáhli do tabletu. Jak používat funkce v aplikaci? Podívejte se na video.
Jak znázornit rychlost v animaci? Jak mám udělat pomalý pohyb? A jak změnit rychlost v nastavení v aplikace? To vše si ukážeme v tomto dílu.
Jak na pohyb a jeho podoby? Pohyb plynulý, trhavý. Objekt může stát na místě a přesto vypadá, že se hýbe.
Co je plošková animace a jak ji tvořit? Jaké materiály použít na ploškovou animaci? Pojďme se na to podívat.
Náraz do zdi je dalším principem animace. Ukážeme si, jak se letící objekt nárazem zploští.
Ve čtrnáctém dílu kurzu animace si vyzkoušíme, jak to vypadá, když něco dopadne a nerozbije se to, nýbrž rozplizne. A jak to vypadá, když padá kapka, která znázorňuje vodu, a je z modelíny?
Zajímavá je také animace modelínou. Jakou použít a proč? A co je to animační kostra? Koukněte se na tento díl a hned budete mít jasno.
V tomto dílu se podíváme na to, jak v animaci ukázat sílu v pohybu. Rychlost, kterou se objekt vymrští a vlastnosti předmětu, který padá. Zda je měkký, tvrdý, pružný, lehký, těžký a tak podobně.
Jak se znázorní pohyb kýchání v animaci? Kde najdu v nastavení tabletu přiblížení scény? To si ukážeme v sedmnáctém dílu tohoto kurzu animace.
Jak při animaci znázornit žvýkání, udělat bublinu ze žvýkačky nebo jak znázornit mrkání se naučíte v tomto dílu.
V tomto dílu se budeme zabývat rozmluvením našich postav. Řekneme si, kolik udělat v animaci fází pohybu u mluvení a jaký použít tvar úst.
Chcete rozpohybovat oheň? Řekneme si, nad čím je potřeba přemýšlet u animace ohně a také vám prozradím fígl, který jsem použila, abych si při animaci ohně ušetřila práci.
V tomto dílu si ukážeme, jak animovat s předškoláky.
V tomto sílu kurzu animace si povímei, co by vám mohlo dělat problém při pohybu křídel. Ve videu jsou dva návody – na let opeřence a holubičky.
Co je to pixilace? A jak při pixilaci snímáme objekt? Podívejte se na toto video.
Co to je animace gumováním a jak na ni? To se dozvíte ve dvacátém čtvrtém dílu tohoto kurzu animace.
Sypké materiály, jako je třeba písek, mouka nebo bylinky jsou velmi vděčné pro vytváření animace. V tomto dílu se podíváme, jak s těmito materiály pracovat.
Jak vyprávět příběh koláží? Výtržky z novin, časopisů nebo prospektů pod našima rukama ožijí a tvoří příběh.
V tomto dílu si ukážeme tipy na jedlou – mlsací animaci. Ovoce a zelenina se zde objeví na scéně v roli postav.
Tentokrát si vyzkoušíme animaci sněhem a také si ukážeme fígl, jak udělat dokonalý tvar kachny.
Jak vyrobit animovaný deštník? Na to se pojďte se podívat v tomto dílu kurzu animace.
Abychom mohli animovat pomocí vzniklého stínu, musíme k tomu mít světelné podmínky.
Co to je storyboard a proč ho musíte mít? Jak vzniká? Tím se budeme zabývat v třicátém prvním dílu tohoto kurzu animace.
Jednou z nejstarších a nejrozšířenějších typů animace je kreslenka. Co to přesně je si povíme v tomto dílu.
V tomto dílu si ukážeme, jak animovat s předškoláky v domácích podmínkách.
Jaké nám dává animace možnosti v praktickém životě i podnikání?
V tomto dílu vám ukážu různé fígle, které by se vám mohly při animaci hodit.
Čemu se vyvarovat při tvorbě animovaného filmu? Jaké jsou nejčastější chyby? To se dozvíte v tomto videu.
V přeposledním dílu se budeme zabývat zvukem. Dozvíte se tedy, jak ozvučit váš film.
Za jak dlouho se to všechno naučíte? Kurz vám poskytl nesčetné množství nápadů a inspirace a jak se říká, cvičení dělá mistra. Teď už je to tedy jen na vás.
Zde můžete komunikovat s lektorem a ostatními účastníky kurzu.
Pro přidání hodnocení je nutné přihlásit se
24. 11. 2024
Už dávno, když jsem byl kluk a měl kameru na film, tak jsem se o něco takového pokoušel. Rozpohyboval jsem umělou myšku, jak leze po stole atd. Pak jsem to ukazoval dětem. Po prožití svého života bych se něco podobného chtěl naučit. Jsem fotograf amatér, foťáky mám, stativy taky. Chtěl jsem se zeptat, jaký objektiv je k tomu nejlepší. V dávné době byly na trhu figurky, drát obalený gumou a figurka se dala různě ohýbat a tvarovat. Nemáte náhodou znalosti této animace a jestli to děláte s těmito figurkami a jestli jsou někde k prodeji? Jestli seženu ty figurky, tak jdu do vašeho kurzu. S pozdravem Klail Milan Teplice.
Zdravíme Vás, pane Milane!
Děkujeme za Váš milý a inspirativní komentář! 😊 Je úžasné, že se chcete vrátit k animaci, která Vás zaujala už v mládí. K Vašim otázkám: Pro animaci se nejčastěji používá objektiv s ohniskovou vzdáleností 50 mm, který zajistí přirozený pohled, ale záleží i na velikosti prostoru, kde animujete.
Pokud jde o figurky, lektorka v kurzu využívá české Igráčky. Nebo by se určitě daly použít i figurky z Lega.
Držíme Vám palce a těšíme se, jak se Vám bude dařit, pokud se do kurzu pustíte. 😊
Přejeme Vám hodně radosti z tvorby!
Petra z Kurzů pro radost
21. 9. 2024
Dobrý den, přehrála jsem si neplacené části a musím konstatovat, že tyto kurzy animace jsou velmi zajímavé, spousta nápadů a hodně témat, vysvětleny opravdu srozumitelně.
Dobrý den, děkuji za hodnocení. I když jste si kurz nekoupila udělala jste si čas na komentář. Moc si toho vážím. Co vás vedlo k tomu pustit si neplacené části, všeobecná zvědavost o téma nebo zájem o animaci?
2. 9. 2024
Z tohoto kurzu jsem nadšena. Nikdy mě nenapadlo, ze budu umět animaci. Dlouho jsem hledala čím bych obohatila svou kreativitu. Dekuji, ze jsem toho součástí
Paní Irenko jsem dojatá. Děkuji za hodnocení od srdce. Pokud pracujete například s dětmi a nebo to dokážete využít jinak, tak jsem vypracovala pro lidi jako jste Vy e-Book: "Objevte klíč k animování venku" najdete ho na stránkách streamkids.cz.
2. 5. 2024
Hanka mně rychle naučila pracovat v aplikací. Bez nějakých obav a s výbornými výsledky. Naučila jsem to i své žáky :)
Bety děkuji. S Bety jsem naposledy řešila takové "jobovky" co nejsou jobovky. Co s tím když si děti udělají animák vzhůru nohama :D
Objevte podobné kurzy
Téma: Kurzy pro děti · Umělecké kurzy · Dárky pro muže · Dárky pro ženy · Dárky pro kamarádku · Dárky pro přítele
Kategorie: Kreativita · Technologie
Hana Hořáková - výtvarnice
1 kurz
Hanka Hořáková je kreativní člověk a její práce ji nesmírně baví. Od roku 1998 se profesionálně věnuje výtvarným technikám, zajímá se o grafologii a psychologii a má bohaté zkušenosti před kamerou i za ní. V minulosti napsala knihy Frivolitová krajka, Knoflíky a Powertex a byla redaktorkou v dnes již zaniklé Praktické ženě. Vytvořila vlastní ověřený koncept pro výuku animace a v současnosti kromě animace učí i mediální výchovu.
Ano. Pouze v případě platby bankovním převodem je třeba počítat se zpožděním 1 - 3 dny. Z tohoto důvodu doporučujeme úhradu kartou nebo online převodem.
V případě pořízení kompletního kurzu získáváte okamžitě všechny lekce naráz a můžete si je procházet bez jakéhokoliv omezení.
Ne, to bohužel není možné z bezpečnostních důvodů. K prohlížení lekcí kurzu je nutné připojení k internetu.
Ano. Zvolte ve svém profilu na www.kurzyproradost.cz/ucet/zmenit-udaje v poli Stát Slovensko (případně jinou zemi). Pak uvidíte ceny na webu v eurech a v eurech můžete i platit. Navíc máme i slovenskou verzi webu: www.kurzypreradost.sk
Všechny naše kurzy obsahují neplacené a placené lekce. Tento kurz obsahuje 3 lekce zdarma a 32 lekcí placených.
Naše 100% garance vrácení peněz znamená, že pokud zakoupený kurz nesplní vaše očekávání, vrátíme vám vaši platbu ze kurz zpět. Nemusíte nám vůbec nic vysvětlovat, stačí nám napsat nebo zavolat. Tuto garanci můžete využít do patnácti dnů od zakoupení kurzu.
Barbora Sedláková 568 ×Účastníků kurzu
Tereza Jarošová 974 ×Účastníků kurzu
Josef Mašek 2 421 ×Účastníků kurzu
Pavel Fara 12 492 ×Účastníků kurzu
Pavel Fara 5 188 ×Účastníků kurzu
Pavel Fara 4 487 ×Účastníků kurzu
Josef Cvrček 2 863 ×Účastníků kurzu
Daniel Križák 752 ×Účastníků kurzu
Ondřej Souček 3 865 ×Účastníků kurzu
Josef Cvrček 509 ×Účastníků kurzu
Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.
Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.
U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.
Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.
Milada Stehlíková
23. 12. 2024
Dobrý den, paní Hořákovou znám z TV, její kurzy a prezentace jsou vždy názorné a dobře pochopitelné. Hodně dávno jsem s dětmi v DDM také vytvářela animací filmy. Docela se nám dařilo. Ale technika i software jde stále kupředu. Uvažuji o nákupu tohoto kurzu. Moc se mi líbí. Děkuji
Hana Hořáková
Dobrý den, vidíte a já si myslela, že jsem zcela zapomenutá, "sláva" je pomíjivá, sejde z očí a sejde z mysli. Vy jste důkazem, že výjimka potvrzuje pravidlo. Děkuji za milá slova. Hanka