Nejčastější důvody nepořádku a zahlcení
Kurz: Jak se zbavit nepořádku a zahlcení, lektor: Markéta Popovičová a Michaela Kramolišová
V prvním dílu se podíváme na 6 nejčastějších důvodů, které jsou zdrojem nepořádku a zahlcení v našich domovech.
Lekce kurzu:
V prvním dílu se podíváme na 6 nejčastějších důvodů, které jsou zdrojem nepořádku a zahlcení v našich domovech.
V tomto dílu zjistíte, jaké jsou čtyři varovné signály, které vám jasně ukáží, že máte doma velké množství věcí. Ty totiž způsobují, že u vás není prakticky nikdy uklizeno.
Pojďte objevit obavy a přesvědčení, které si nosíte uvnitř sebe a které vám brání pustit se do třídění věcí, ačkoliv o nich možná vůbec nevíte.
V tomto dílu si představíme první ze čtyř efektivních metod třídění věcí. Metodu pytle můžete použít, kdykoliv cítíte, že vám nepořádek přerůstá přes hlavu.
V tomto dílu kurzu vám představíme úžasnou a naši velmi oblíbenou metodu 21, kterou si zamilujete nejen vy, ale i vaše děti.
Potřebujete se zbavit dlouhodobého zahlcení? V tom případě si přizvěte na pomoc metodu čtyř krabic, která je zároveň úžasným tréninkem umění, které v životě tolik potřebujeme – rozhodování.
Je pro vás náročné rozhodovat se o věcech, ke kterým máte citový vztah? V tom případě vám skvěle poslouží metoda tzv. časové schránky.
Přebytečné věci jsou pryč, ale doma je stále chaos? Pojďte se naučit základní pricnipy organizace, díky kterým budou vaše věci nejen uspořádané, ale také krásné na pohled. Základním principem každé organizace je její jednoduchost. Co to znamená v praxi? To se dozvíte v tomto dílu.
Stává se vám, že něco uklidíte, ale výsledek nikdy dlouho nevydrží? Možná je to proto, že nedodržujete princip logiky. Pojďte to změnit ještě dnes.
Necítíte se ve svém domově dobře, ačkoliv jsou věci na svých místech a uklizené? Možná vaše uspořádání věcí vůbec neodpovídá vašemu typu osobnosti a vašim potřebám.
Máte vše uložené jednoduše, logicky i prakticky, ale nějak to stále není ono? Jak by mohlo, když jste nejspíš zapomněli na jeden z hlavních principů organizace – krásu. Jak docílit toho, aby uložení věcí bylo zároveň krásné na pohled? A jaké pravidlo je dobré si přizvat do svého domova? To vám prozradíme v tomto dílu.
Vytřídit a uspořádat věci je skvělé, ale nebude to fungovat dlouhodobě, pokud si neosvojíte základní návyky, které vám pomohou pořádek udržet. Tím prvním je prevence nepořádku. Co to znamená? To se dozvíte v tomto dílu.
V dalším dílu se podíváme na návyk, který nejspíš znáte, ale pravděpodobně ho neděláte. Právě tento návyk je ale taková zázračná pilulka proti nepořádku.
Hranice. Potřebujeme je my lidé a stejně tak naše věci. Jsou jedním ze základních principů, které nám pomáhají udržet pohodu uvnitř i okolo sebe. Nastavení a dodržování hranic u našich věcí je navíc skvělým tréninkem pro nastavování hranic v našem životě. Věřte, že tuhle dovednost se vážně chcete naučit.
Máme pro vás jednu špatnou a jednu dobrou zprávu. Ta špatná je, že nepořádek z vašeho domova nikdy úplně nezmizí. Ta dobrá je, že čím dříve se naučíte třídit své věci, tím rychleji se dokážete s nepořádkem rozloučit a hlavně už vám nikdy nepřeroste přes hlavu.
Život bez zahlcení, to není život s nikdy nekončícím úklidem a organizací. Právě naopak. Ve chvíli, kdy se rozloučíte s nepořádkem, můžete začít konečně žít naplno ve svém domově i mimo něj. Pojďte zjistit, co všechno získáte, když se rozhodnete říct nepořádku sbohem. V tomto dílu najdete skutečnou motivaci pro to, abyste vše, co jste se v kurzu naučili, také skutečně převedli do praxe. Váš vytoužený domov i život je blíž, než si myslíte, tak už to neodkládejte a pojďte do toho!
Zde můžete komunikovat s lektorem a ostatními účastníky kurzu.
Hodnocení a komentáře:
Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.
Zatím nebyla přidána žádná hodnocení.